دات نت نیوک
از طریق شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید

نمایش مطلب بلاگ

نمایش مطلب بلاگ


آشنایی با ASP.NET

آشنایی با ASP.NET

آشنایی با ASP.NET

وقتی یک URL مانند fararayane.ir  را در مرورگر خود وارد میکنید ،مرورگر درخواستی را به سرور وب در آن آدرس ارسال میکند. این کار از طریق HTTP  انجام میشود که مخفف HyperText Transport Protocol است. این پروتکل توسط مرورگر های وب برای برقراری ارتباط با سرور های وب استفاده میشود . وقتی برای یک URL درخواست میدهید ، این درخواست به مرورگر وب ارسال میشود.وقتی سرور فعال و درخواست معتبر باشد سرور درخواست را پذیرفته ،آن را پذیرش کرده  و سپس پاسخ را به مرور گر کلاینت ارسال میکند.

برای فایل های استاتیک ساده مثل فایلهای HTML  یا تصاویر ،سرور وب را از هارد دیسک محلی خود خوانده و آن را به مرورگر ارسال میکند. با این حال برای فایل های دینامیک مانند صفحه ASPXاین کافی نیست. اگر سرور وب فایل ASPX را به صورت مستقیم به مرورگر ارسال کند ،تاریخ و زمان کنونی را در مرورگر نخواهید دید و به جای آن کد واقعی را میبینید :

<%    DateTime.Now.ToString() :%>

بنابراین به جای ارسال مستقیم فایل ، سرور درخواست را به یک نرم افزار دیگر که قادر به پردازش صفحه است ارسال میکند .این کار با یک مفهوم با نام handler mapping یا application mapping  انجام میشود که در آن پسوند فایل (.aspx) به یک برنامه که قادر به اداره آن نگاشت میشود.در مورد یک صفحه aspx  درخواست سر انجام توسط موتور اجرای ASP.NET  اداره و پردازش میشود.

پر بیننده ترین مطالب