دات نت نیوک
از طریق شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید

آرشیو مطالب

آرشیو مطالب


مدیریت مطالب

گروه
Model Views Controllers اسم کامل مدل MVC است. تکنولوژی جدیدی در ASP.net برای بهبود امر طراحی سایت می باشد. که هر کدام از این ها مستقل هستند و در انتها کار به هم وصل می شوند. MVC بر روی معماری چند لایه ای جهت جداسازی قسمته ها مختلف برنامه قرار میگیرد. این مفهوم فقط برای برنامه نویسان ASP.net تازگی دارد چرا که قبل از آن زبان های جاوا، PHP و بسیاری دیگر از پلت فرم ها این ویژگی را دارا بوده اند.     (1395/09/30)

NUGET     یک  Library Package Manager   منبع باز به عنوان یک بسته الحاقی ویژوال استودیو میباشد که کار اضافی ،حذف و به روز رسانی گتابخانه های بیرونی در پروژه های ویژوال استودیو را بسیار آسان می کند.     (1395/06/10)

در ساده ترین حالت ،یک پایگاه داده (DATABASE)  مجموعه ای از داده ها است که کنار یکدیگر قرار گرفته تا بتواند به آسانی به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را مدیریت کنید. برای این وب سایت و وب سایت هایی که ایجاد خواهید کرد میتوانید فرض کنید که داده های درون پایگاه داده در یک فرمت الکترونیکی ذخیره شده اند.     (1394/08/26)

HTML  زبان اصلی برای ایجاد صفحه ها وب است که توسط مرورگر های وب قابل درک و تفسیر است .آخرین نسخه   HTML   ، HTML5   است .با این که مشخصات  HTML5  هنوز در حال توسعه است ،اما اکثر مرورگرهای مدرن بخشی هایی از این مشخصات را وارد کرده اند و این پشتیبانی در نسخه های  جدیدتر مرورگرها افزایش میابد . در این وب سایت نیز از نسخه  HTML5   استفاده شده است.     (1394/08/25)

تمرکز اصلی کتابخانه  JQUERY   روی فراهم آوردن روشی برای دسترسی به عنوان درون   صفحات مرورگر بوده تا بتوان به کارکردن با رویکرد های مبتنی بر کلاینت کمک کرده ، جلوه های بصری مانند انمیشن  ها را فراهم آورده و کار استفاده از  AJAX   در برنامه ها را ساده کرد.     (1394/08/25)

Silverlight يك تكنولوژى جديد و شبيه به فرمت swf مربوط به Macromedia Flash مى باشد؛ كه از آن براى ارائه برنامه هاى تحت وب به شكل مستقل از مرورگر Cross - browser و نيز مستقل از سيستم عامل (cross-platform) با ظاهرى زيبا يا Rich Interactive Application (RIA) استفاده مى شود.     (1394/08/25)

مایکروسافت شیرپوینت، یک بستر نرم افزاری تحت وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید و عرضه شده است. اولین نسخه از شیرپوینت در سال 2001 منتشر شد. و آخرین نسخه از آن در سال 2013 وارد بازار شده است. نسخه‌های ابتدایی شیرپوینت بیشتر برای کاربردهایی نظیر مدیریت محتوا و مدیریت اسناد مورد استفاده قرار می گرفت. اما قابلیتهای قابل توجه متعددی به نسخه های اخیر شیرپوینت اضافه شده است.     (1394/08/25)

فرم ورک  AJAX  کاملا با  ASP.NET  و ویژوال استدیو یکپارچه شده است . این فرم ورک مزایای برای شما به عنوان یک توسعه دهنده وب فراهم آورده است. به صورت کلی  AJAX  در  ASP.NET  به شما اجازه موارد زیر را میدهد.     (1394/08/25)

وقتی یک  URL  مانند  fararayane.ir   را در مرورگر خود وارد میکنید ،مرورگر درخواستی را به سرور وب در آن آدرس ارسال میکند. این کار از طریق  HTTP   انجام میشود که مخفف  HyperText Transport Protocol است. این پروتکل توسط مرورگر های وب برای برقراری ارتباط با سرور های وب استفاده میشود . وقتی برای یک  URL  درخواست میدهید ، این درخواست به مرورگر وب ارسال میشود.وقتی سرور فعال و درخواست معتبر باشد سرور درخواست را پذیرفته ،آن را پذیرش کرده  و سپس پاسخ را به مرور گر کلاینت ارسال میکند.     (1394/08/25)

عمل Cross-Browser یک عمل چالش برانگیز برای یک طراح وب است؛ زیرا باید سایت خود را به گونه ای توسعه دهد .     (1394/08/25)

صفحه 1 از 2ابتدا   قبلی   [1]  2  بعدی   انتها